středa 20. února 2013

Michael Jackson: The Experience

Chystáte párty pro přátele a máte tolerantní sousedy? A to ještě nemáte tuto hru?

 

V této pěvecko-taneční hře toho nemáte příliš na výběr. Můžete zpívat, tančit nebo všechno zároveň, prohlédnout si pár bonusových věcí a tím to hasne. Ale o to právě jde. Je to jednoduché a skvělé zároveň. Nečekejte vzkvétající online komunitu, prohrabávání se obsahem a nekonečné množství způsobů, jak si tentokrát toho Michaela zazpívám. Tuto hru jednoduše vložíte do mechaniky, spustíte, vyberete song a už to jede. Žádné nastavování módů, náročné přepínání mezi zpíváním a tančením a nastavování množství hráčů. Prostor pouze pro zábavu ;-).
 
Čeká vás 29 podle mého názoru nejznámějších písní z Michaelova repertoáru, od táhlých a emotivních po takové, kdy si budete poklepávat do rytmu vším možným a při tanci se zadýcháte/zapotíte. Tančíte sami, s doprovodnou skupinou či duet s vnadnou děvou. A u drtivé většiny z nich se budete i náramně bavit. Váš výkon je hodnocen body a následně převeden na hvězdičky. Zpočátku budete rádi za dvě, ale postupem času 4 - 5 zvládnete na každé písni, chce to jen trénink ;-) (to se v podstatě dá říci o čemkoliv).


K tanci potřebujete minimálně 1 ovladač Move a PSeye kameru. Ke snímání nemám tentokrát extra výtky, ovladač se jednoduše kalibruje a tak nějak pochopí, že se snažíte o určitý pohyb - ne každý holt může trsat jako Michael ^_^. Vlevo nahoře je okénko, ve kterém vidíte, jak se vám napodobování daří (momentálně je černé s modrou tečičkou, protože jsem fotila ve tmě, hehe). Pod ním vidíte své skóre převáděné po dvou tisících bodech na hvězdičku, na plný počet tedy potřebujete minimálně 10 000 bodů. Nejdůležitější je ovšem ona ošipkovaná figurína, která vám prozrazuje, nebo alespoň naznačuje další kroky. Věřte, že bez této drobné nápovědy by vás memorizování kroků brzy omrzelo. Pro pěvecké výkony si domyslete k textu písně i lajny s melodiemi, do kterých se snažíte trefit - v podstatě jako u všech pěveckých her.


Tančit ve dvou je zážitek, ale střihnout si duo, to je teprve výzva ;-). A když je to ke všemu na hudbu sedmdesátých a osmdesátých let - nezaměnitelné :-)). Mimochodem jedna z mých nejoblíbenějších písní na vyblbnutí - Don't Stop 'Til You Get Enough - hledám tanečního partnera ^_^.


Při hraní se vám nepochybně stane, že semtam získáte i nějakou tu hvězdičku. Za ně se vám otevírají bonusové části hry, tedy Dance School a Extra. V taneční škole vám šikovní tanečníci a tanečnice názorně předvedou nejtypičtější Michaelovo kroky, abyste se ještě více přiblížili králi popu :-P. Jestli se je dokážete naučit, to už je věc druhá :-)).


Kolonka Extra je mírné zklamání. V podstatě se jedná o jakési fotoalbum a vy si jej maximálně jednou projedete a už sem nezamíříte.

A to je prosím vše. Může se zdát, že je toho málo, ale dle mého názoru toho tak akorát ;-). Jistě by se hra dala ještě více vypiplat, ale hlavní složky tance a zpěvu jsou zvládnuté opravdu dobře (v porovnání s obdobnými tituly), grafika je funkční, loadingy nejsou přespříliš dlouhé a množství zábavy je nepočitatelné. Já osobně po ní sáhnu při každé druhé párty s PS3 příležitosti ;-)

Plusy:
+ snad všechny Michaelovy hity pěkně pospolu
+ zábava na entou (n = množství hráčů v dobrém rozpoložení :-)) )
+ můžete se naučit některé cool kroky a být za hvězdu na vesnické diskotéce ;-)
+ při hraní se i hýbete
+ životnost - můžete ji dokolečka vytahovat na kdejakou párty
+ množství zábavně stráveného času vysoce převyšuje cenu hry

Mínusy:
- náročnost na prostor - hlavně pokud mají tančit dva lidi vedle sebe a nepřizabít se při tom
- abyste si hru řádně užili, potřebujete 2x move, 2x mikrofon a kamerku
- mnohdy zvláštní hodnocení obtížnosti
- abyste byli hodnoceni co nejlépe, nesmíte se snažit zpívat ani tančit jako Michael, ale mít dobré plíce, vydržet na minimální množství přestávek broukat melodii a pravou rukou pohybovat do správných směrů :-))
- někdy je matoucí, která ruka je ta hlavní

Postřehy, dojmy a ostatní poznámky:
* člověk spálí úctyhodné množství kalorií ;-)
* nevím, kdo hodnotil obtížnost tanečků, někdy to prostě opravdu nesedí :-)
* Michael Jackson byl vážně dobrej ^_^
* je zvláštní, že zpočátku se do tance nikomu moc nechce, ale později se nedají odtrhnout :-x
* disco rulezz *-*

Celkové hodnocení:
Perfektní hra na nejrůznější přátelské sešlosti. Samotného vás to taktéž může bavit, ale ta pravá zábava přichází až s pohodovým kolektivem ;-). Alespoň jednu píseň od Michaela musí znát vážně každý. A že se zde nachází skvělý výběr. Taneční složka hry je taktéž vydařená, možnost vidět kroky dopředu je důležitým a vlastně i nepostradatelným aspektem tanečních her - styď se, Singstar Dance. Jistě se z Michaela dalo vytřískat více, ale i v této podobě se jedná o zábavnou hru celkem náročnou na serepetičky kolem. I když, zpívat a tančit pospolu můžete i bez movů a mikrofonů ;-)

Autorka recenze: R-e-n, originální článek najdete zde. Děkujeme!

Žádné komentáře:

Okomentovat