pátek 26. října 2012

Velká stepchartová soutěž!

Vyhlašujeme velkou stepchartovou soutěž! Vyberte si jednu z následujících písniček, vyrobte k ní kroky minimálně pro dvě různé obtížnosti a pošlete nám svůj výsledek spolu se jménem a přezdívkou na e-mail info@czechddr.cz nejpozději do 18. 11. 2012.

Devatenáctého prosince zveřejníme všechny došlé pokusy pod anonymními čísly a necháme o nich hlasovat všechny naše hráče celých čtrnáct dní. První tři nejpovedenější si zaslouží drobné věcné ceny!

Podmínky jsou následující:  Vyberte si jednu z níže uvedených skladeb a vytvořte k ní soubor kroků (stepchart) pro volně šiřitelný program StepMania s příponou .sm. Pokusů můžete poslat kolik jen chcete, ale každý musí obsahovat informaci o obtížnosti vyjádřenou číslem tak, jak jsme bězně zvzklí, stejně jako název a jméno autora, které pak pro účely hlasování dočasně přepíšeme. Protože jsme si vědomi toho, že nejtěžší věcí na celé téhle práci je zjištění správného BPM, udělali jsme tenhle první krok za vás, využijte ho, pokud chcete.

1. Chinese Lady, pop /dance, lehká
    Šablona pro BPM 118
    Použita poprvé ve hře Audition, stabilní BPM


2. End of Time, pop / dance, těžká
    Šablona pro BPM 118
    Skladby od Beyonce najdeme v mnoha tanečních hrách, proměnlivá


3. I’m Alive, rock, středně těžká
    Šablona pro BPM 158
    Inspirovaná filmem Iron Man, jedna zpomalená pasážPro úpravu skladeb použijte třeba volně dostupný MP3 cutter.
Pro úpravu .sm souborů stačí poznámkový blok nebo StepMania editor.
Pro toho, kdo to ještě nikdy nezkoušel, máme návod, zatím pouze anglicky.

Ve zkratce je potřeba udělat zhruba následující:
  1. Stáhněte si zvolenou skladbu a umístěte ji do adresáře s libovolným jménem, který pak nahrajete do složky /StepMania/Songs/Edit. Každá skladba musí mít vlastní adresář!
  2. Použijte připravenou .sm šablonu nebo si stáhněte prázdnou a pojmenujte ji stejně, jako stažený .mp3 soubor. Vyplňte povinná pole Title a Artist, ostatní můžete nechat prázdné.
  3. Spusťte StepManii, otevřete editor, najděte svou skladbu a začněte s úpravami. Nezapomeňte ukládat!
... třeba zjistíte, že Vás to opravdu baví!

P.S. Skladby jsou vybrané náhodně díky svému jednotnému BPM a mimo soutěž nebudou nikde použity. Pokud bude zájem, další žánry mohou postupně přibývat. Zdroj obrázků: web
  

Žádné komentáře:

Okomentovat