středa 4. července 2012

TubeHero

Používáte Facebook? Máte rádi hudební hry? Zkoušeli jste už někdy Guitar Hero? Pokud jste odpověděli na všechny tři otázky kladně, tak pro Vás máme malý tip pro krátké chvíle - jmenuje se TubeHero.


Plocha pro hudební značky (kytarový krk) je rozdělena na pět dílů, které odpovídají pěti různým klávesám. Při prvím spuštění hry to jsou číslice 1 - 5, ale doporučuji si je hned upravit tak, jak Vám to bude vyhovovat a už je neměnit, těžko se zvyká na nové. Značky jsou kulaté a stejně barevné jako jednotlivé díly. Jak se budou blížit spodnímu kraji obrazovky s targety (kapsičkami), musíte je jen potvrdit tou správnou klávesou.


Úrovní je hned několik, "Easy" je pro tři klávesy (zelená, červená a žlutá), "medium" je pro čtyři klávesy a dvojkombinace (zelená, červená, žlutá a modrá), "hard" je pro pět kláves a trojkombinace a "insane" je naproto cokoliv, co jde potvrdit v jednu chvíli najednou. Hrát můžete sami nebo s přáteli.


Výběr písniček není zlý, je jich celkem 64 a nedají se charakterizovat nijak jinak, než slovem "Mix", většina z nich je rytmická a moderní.


S profilem si hlavu dělat nemusíte. Vaše jméno, fotka, lokace a výsledky jsou ukládány přímo díky propojení s Facebookem a stačí sledovat jen jak se zlepšujete, což je reprezentováno číslem "levelu" a kolik vyděláváte, což je reprezentováno TM žlutými mincemi. Místo odznáčků získáváte za konkrétní úkoly malá barevná trsátka.


Za TM mince si můžete kupovat nejrůznější vylepšení od nové kytary, až po vzhled místa, ve kterém hrajete. Ten výběr zas není tak veliký, ale tak najde se tu hořící, rocková, růžová i klasická kytara, město, klub, místnost s vánočními dárky nebo ulice s grafitti.


Samotné hraní hodně závisí na Internetovém připojení. Skadby jsou rychlé a rytmické, ale občas se díky zpoždění prostě "seknou", chytit první notu může být složité, protože ještě ani nemusí hrát hudba. Doteď jsem nepřišla na způsob, jak ovlivnit rychlost značek, protože občas jsou na mě dost rychlé, video uprostřed obrazovky je pěkné, ale není čas se na něj dívat a je to dynamický kód, při opakovaném stisku tlačítka Restart se hra občas "kousne". Jediné, co se mi opravdu nelíbí je zeslabování zvuku skladby ve chvíli, kdy se Vám hra nedaří. Podle mě hráč v takové chvíli potřebuje pomoc, absence nosné melodie s rytmem tomu vážně nepomáhá.


Z výsledné obrazovky se můžete dozvědět jak jste byli přesní, kolik nových zkušeností a bodů jste získali nebo co nového jste hraním odemkli. Pravidla pro výpočet výsledného score teprve musím někde získat, protože i když nahraji 00 %, neblížím se ani polovině toho, co nahrál ten nejlepší hráč přede mnou. Určitě hraje roli combo, barevné combo a kombinace.

Ve hře je i omezující prvek energie, ale ono to s ní není tak strašné. Za hodinu testování, screenshotů, restartů a neustálého přehazování kláves jsem nevyčerpala ani třetinu přidělených zásob, ale uznávám, že jsem získala 8 levelů a každý nový ji zcela dobíjí.

Zaujala Vás tato hra? Stačí otevřít Facebook a do vyhledávacího pole zadat slovo "TubeHero".

Žádné komentáře:

Okomentovat